Miłość już nie leży na ulicy- teraz robimy to inaczej

Jedni szukają miłości romantycznej, inni wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia. Są też tacy, którzy wolą się nie angażować i ci, którzy nie wiedzą czego chcą, więc szukają w różnych miejscach. Gdy już znajdą swojego kandydata szukają dalej… ale nie miłości, tylko tego jak ją pielęgnować.

Gdzie się zalogować żeby porandkować?

tenor gifs

Tinder- szukam drugiej połówki?

Aplikacja jest bardzo popularna. Sekret tkwi w prostocie jej obsługi, przesuwasz w  prawo – podoba mi się  lub w lewo – nie podoba mi się. Dodatkowo TINDER posiada opcje „cały świat”. Nie ograniczamy się wtedy do jednego miejsca. Możemy poznawać ludzi z każdego zakątka na Ziemi.

Zacznijmy od początku :

  1. Dodaj zdjęcie profilowe + chwytliwy opis.
  2. Ustaw  lokalizację, która Cię  interesuje.
  3. Wybierz przedział wiekowy i płeć kandydata.
  4. Zacznij zabawę.

Jak zacząć rozmowę?

Jeśli twoje polubienie zostanie odwzajemnione (you have a match!), możecie zacząć rozmowę. Najłatwiej będzie odnieść się do opisu, a jeśli go nie ma zapytać dlaczego.

Facebookowe randki

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zainstalowaliśmy na swoich telefonach mnóstwo aplikacji. Jednak pamięć urządzeń nie jest nieskończona i kiedyś w końcu pojawi się komunikat o tym, że brakuję nam gigabajtów. Nikt raczej nie chce usuwać zdjęć, czy to z wakacji, czy z rodzinnego obiadu. Przewijając menu pozbywamy się zwykle zbędnych aplikacji i wtedy pojawia się dylemat – usuwać TINDERA czy nie? FACEBOOK mówi stanowcze: TAK! Od 21 października 2020 r. wszyscy użytkownicy aplikacji (dostęp: android, iOS) mogą w niej randkować.

Jeśli stresujesz się zaczęciem przygody z randkami, tutaj możesz zobaczyć zajawkę.

Poruszanie się po aplikacji

Wszystkie zdjęcia zostały pobrane z TWOJEGO albumu zdjęć. W trakcie uzupełniania profilu możesz dodać takie, jakich świat jeszcze nie widział albo pobrać kilka z TWOJEGO INSTAGRAMA. Standardowo możesz także dodać krótki opis o sobie. A w zasadzie – o czym chcesz. 

Oprócz wykształcenia, wzrostu i innych podstawowych danych, możesz, ale nie musisz (jednak wtedy RANDKI straszą, że przemiły mężczyzna o imieniu Ernest albo fascynująca biolożka Laura mogą na Ciebie nie trafić…) podzielić się wiadomościami o swoich zamiarach wobec innych, stanowisku w pracy, informacjach na temat palenia papierosów, picia alkoholu, religii czy języków, które znamy.

Kaja Czerkiewska

Co nowego?

RANDKI na FB oferują nam także zakładkę “Więcej do odkrycia”. Są tam dostępne takie opcje jak choćby “Druga szansa”, które w innych aplikacjach randkowych wymagają profilu premium, czyli po prostu są płatne. Druga szansa pozwala Ci na ponowne wyświetlenie kilku osób wstecz. Każdy kto chociaż raz się zapędził i kliknął X, gdy akurat natrafił na potencjalnie dobrego kandydata wie o czym mowa. 

Pozostałe funkcje to “Wspólne wydarzenia”, czyli osoby, które tak, jak TY, interesują się np. koncertem tego samego zespołu, “Wspólne grupy” i “Lista sympatii”, czyli ostatnia strona pamiętnika, na której możemy zapisać 9 pozycji.

Kaja Czerkiewska

Skoro algorytm RANDEK wskazuję nam osoby, które są znajomymi naszych znajomych, to czy powinniśmy się bać, że kolega z pracy dowie się, że randkujesz z kierownikiem działu sprzedaży? To zależy od CIEBIE. Nic z tych rzeczy na pewno nie pojawi się ani na TWOJEJ tablicy, ani tablicy znajomego. Możesz jedynie kazać RANDKOM, aby pokazywały znajomych TWOICH znajomych za pomocą opcji „Sugeruj znajomych znajomych”. Bardzo proste i bezpieczne.

TWITCHrandka w ciemno

Pewnie wielu kojarzy Randkę w ciemno z teleturniejem prowadzonym przez Tomasza Kammela lub Jacka Kawalca w TVP. Skoro wszystko przenosi się do Internetu to Randka w ciemno też. Platforma streamingowa TWITCH prezentuje nową jej wersję.

Sandra Grzelak

Udało się zdobyć zgodę na publikację materiałów od samych pomysłodawców całego przedsięwzięcia pod hasłem RANDKA W CIEMNO. Poniżej więc wytłumaczenie tego, na czym owo randkowanie ma polegać.

Cała akcja nie ma jeszcze swojego finału, więc będziemy bacznie śledzić przebieg wydarzeń, by zdać relację z ich przebiegu.

Jak randkować będąc wylogowanym?

Dziś wszystko dzieje się szybko , na nic nie mamy czasu albo mamy go bardzo mało. Więc skoro żyjemy szybko, możemy też randkować szybko. 

SPEED DATING, czyli szybkie randki to coraz bardziej rosnący trend w poszukiwaniu miłości przez singli z dużych miast. Jest to ciekawy pomysł na poszerzenie swoich kontaktów towarzyskich, a nawet znalezienie miłości na całe życie.

W Polsce zjawisko stało się popularne w ostatnim czasie. Co więcej, zaczęły powstawać grupy tematyczne. I tak w ofercie możemy znaleźć randkowanie dla katolików, podróżników, kinomanów, blondynek i brunetów, osób wysokich i dla seniorów! 

Kaja Czerkiewska

Jak przebiega typowe spotkanie speed dating?

Panie siadają przy stolikach, a panowie się do nich dosiadają i rozmawiają ze sobą jak na normalnej randce…, no prawie jak na normalnej, bo na całą konwersację mają tylko, a czasem aż 5 minut. Panowie muszą przesiadać się na znak organizatora, tak aby mieli szansę porozmawiać z każdą panią. Następnie oddajemy formularz i czekamy na maila z wiadomością, czy nasze zainteresowanie było odwzajemnione. Jeżeli tak, to mamy szansę na udaną randkę.

Czy warto?

Koszt szybkich randek to mniej więcej 30 zł. To dużo? Ani trochę, to tak jakbyśmy kupili butelkę wina i przekąskę, albo coś bardziej kulturalnego -poszli do kina. Może warto przeżyć czasem coś ekscytującego. Szybkie randki to za każdym razem kupowanie kota w worku .Miłość to i tak wielka niewiadoma.Wciąż to lepsze rozwiązanie, niż siedzenie w domu i narzekanie. Nikt nie każe od razu się zakochiwać, może fajnie jest pogadać z kimś,kogo nie poznałbyś/ poznałabyś gdyby nie SPEED DATING.

Trend z TikToka czy pomysł na randkę? Poznajcie TARGET CHALLENGE!

Brak pomysłu na randkę? Wszystkie nowości na Netflixie nie są już nowościami? Poznajcie #targetchallenge i zorganizujcie orygnialną randkę dla siebie i swojej drugiej połówki! Nie wiecie jak przygotować się do tego challenge’u? Tutaj panuje kompletna dowolność! Wy dyktujecie warunki i wy ustalacie zasady gry!

„Wtedy kochasz kogoś z wzajemnością, kiedy oboje prowadzicie taką wirtualną miłosną księgę. Codziennie, bez przerwy.” 

dr nauk humanistycznych Dominik Lewiński

Czym tak naprawdę jest ta miłość, o której tyle słyszymy, czytamy, mówimy i którą… czujemy? Nie od dziś wiadomo, że niejedno ona ma imię i każdy pojmuje jej definicję w inny sposób. Czy warunkiem koniecznym do narodzin miłości jest randkowanie? O tym w jaki sposób prowadzić księgę miłości i jak nie pogubić się w relacjach międzyludzkich opowiada dr nauk humanistycznych Dominik Lewiński.

Zmęczyły portale randkowe, romantyczne filmy lub miłosne historie? To najwyższy czas, by spędzić chwil kilka w samotności, a może z poznaną już swą drugą połówką przy nastrojowej muzyce. Redakcja Kwietnika poleca gorącą kąpiel, ulubione książki i słuchanie utworów z playlisty stworzonej specjalnie na tę okazję.


  • Wydawca: Nicola Javurek
  • Wydawca techniczny: Katarzyna Frejman
  • Redakcja: Kaja Czerkiewska, Wiktoria Kaźmierczak ,Aleksandra Sakowska, Sandra Grzelak.