WRÓŻKA PRAWDĘ CI POWIE – CZY ASTROLOGIA MA SENS?

Słysząc słowo astrologia, niektórzy pewnie się krzywią i nie chcą więcej drążyć tematu. Ostatnimi czasy można jednak zaobserwować, że zainteresowanie astrologią rośnie. Widać to przede wszystkim w social mediach. Natykamy się na biżuterię ze specjalnych kamieni, sklepy z kryształami czy nadruki na koszulkach z kosmicznymi motywami. Czy astrologia jest tylko dziwnym sposobem na radzenie sobie z rzeczami od nas niezależnymi? Czy może jednak ma ona sens, może nawet większy niż byśmy to sobie wyobrażali?

CO W ARTYKULE?

ROZMOWA Z PSYCHOLOGIEM

ASTROLOGICZNE APLIKACJE

MODA ASTRALNA

POGADANKA ASTROLOGICZNA

RETROGRADACJA

CENNIK WRÓŻB

MOC KRYSZTAŁÓW

www.pinterest.com

Czy wiesz, że twoja przeszłość i teraźniejszość, a co najważniejsze przyszłość może być zapisana w gwiazdach? Astrologia skrywa w sobie dużo tajemnic, ale i równie dużo odpowiedzi. Wszechświat to nasza droga do poznania samych siebie, a astrologia służy, aby właśnie ten wszechświat dla nas odczytać.

ASTROLOGIA-DROGA DO POZNANIA SIEBIE

Przez wielu astrologia jest traktowana pogardliwie, jest określana mianem pseudonauki. A ludzi ją praktykujących uważa się za dziwnych, a przede wszystkim naiwnych i oderwanych od rzeczywistości. W dzisiejszym świecie ważne są fakty naukowe i coś, co można udowodnić. Dlatego tak trudno czasami wyjaśnić sceptykom, czy realistom sens astrologii. Nie oznacza to jednak, iż jest ona całkowicie bezsensowna. Na świecie jest jeszcze wiele rzeczy i zjawisk, które opierają się logice i wszelkim próbom wyjaśnienia ich sprawdzonymi metodami naukowymi. 

W Polsce wszelkiego rodzaju wróżby czy przepowiednie cieszą się popularnością raczej w wąskim gronie odbiorców. Dużo ludzi podchodzi do nich z dużą dozą nieufności lub po prostu traktuje je jako rozrywkę. Nie wszędzie tak jest. Na przykład w wielu krajach Azji wszelkie zagadnienia związane ze szczegółami narodzin, znaku zodiaku, grupy krwi czy innymi symbolami traktowane są bardzo poważnie. Ludzie przed podjęciem ważnej decyzji udają się do wróża, szamana po poradę. Rady, jakie tam otrzymują, pewni ich słuszności, wcielają we własne życie. Od sfery prywatnej do sfery zawodowej, każdy szczebel może podlegać takiej konsultacji. I nie musi się to wcale gryźć z logiką czy rozsądkiem. 

Wbrew pozorom astrologia to nie tylko nauka o gwiazdach i kosmosie. Oczywiście, że te zagadnienia wpisują się w pole jej zainteresowań, ale to nie wszystko. Dla astrologii bardzo ważna jest znajomość szczegółów swoich narodzin, czyli liczy się tu też miejsce, dzień, a przede wszystkim godzina urodzin. Dzięki tym informacjom możliwe jest dowiedzenie się o konkretnej osobie, wielu jej szczegółów życia. Co ją w życiu spotkało, co ją czeka. 

WYJAŚNIAMY

Astrologia to przede wszystkim, obserwacja ruchu planet. Można powiedzieć, że jest nauką o wszelakich cyklach i ich wyglądzie. Dzięki niej możemy zrozumieć samych siebie, nasze wybory, pragnienia czy nasz charakter. Według astrologii nasze życie jest zapisem tego, co dzieje się we wszechświecie.

Kosmogram to mapa nieba w momencie naszych narodzin. Jest on indywidualny dla każdego, aby go poznać, należy znać swoje miejsce i datę urodzenia oraz jak najdokładniejszy czas narodzin. W kosmogramie znajdują się dwa światła. Słońce jest odpowiedzialne na naszą świadomość, a księżyc za podświadomość. Widać tam również wpływ reszty planet na nas samych. 

ASTROPOGADANKA – O ZNAKACH ZODIAKU I SZTUCE MANIFESTACJI

www.pinterest.com

O podejściu psychologicznym do astrologii i jej wpływu na społeczeństwo rozmawialiśmy z profesorem Tomaszem Grzybem, który na wrocławskim Uniwersytecie SWPS zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Czym jest samospełniające się proroctwo? Czy astrologia to tylko horoskop? Wszelkie wątpliwości rozwiewamy w wywiadzie.

” Jeśli któraś z pań poszłaby do wróżki i ta wróżka by paniom wywróżyła, że pisany jest PANIOM wysoki brunet, to może się okazać, że jeśli akurat macie panie umówione spotkanie z niskim blondynem, to stwierdzicie <<po co mam iść na to spotkanie, kiedy pisany jest mi wysoki brunet>> „

dr hab prof Tomasz Grzyb, Uniwersytet SWPS

OCHRONA PRZED UPOJENIEM ALKOHOLOWYM, KLUCZ DO DŁUGOWIECZNOŚCI I WEWNĘTRZNE OCZYSZCZENIE, CZYLI UZDRAWIAJĄCA MOC KRYSZTAŁÓW


Kryształy, amulety, kamienie. Wszystko to znane jest ludzkości od zarania dziejów. Najwcześniejsze użycia przez człowieka kamieni datowane są na paleolit! A najwcześniejsze użycie amuletu – bursztynu dokładniej – odkryto w Wielkiej Brytanii 30 tysięcy lat temu. Wymiana i handel kryształami kwitł. Powstawały coraz to rozmaitsze rodzaje wisiorków, naszyjników i bransoletek. Amulety zostały zakazane przez kościół chrześcijański w 355 roku, jednak kamienie szlachetne były cały czas w obiegu i miały sporą wartość. Szafiry w tym czasie były szczególnie popularne wśród duchownych.

Pierwsze zastosowania kryształów przez człowieka możemy datować na epokę cywilizacji sumeryjskiej, w której to używano ich przy rytuałach magicznych. Egipcjanie zaś zajmowali się wyrabianiem biżuterii, która wierzyli, miała chronić, odmładzać lub uzdrawiać. Jednak nie całe społeczeństwo już wtedy wierzyła w ich działanie, więc często służyły po prostu jako ozdoby. Grecy zaś wierzyli w ametyst, który miał chronić przed upiciem się. Kultury Ameryki środkowej i Południowej, używali malachitu przy pogrzebach. W różnych kulturach zastosowania się zmieniały, jednak często wierzono w ich niezwykłe właściwości. Kryształy również pełniły różne funkcje w religiach, miały funkcje sakralne, były opisywane historie o oczyszczaniu i tronach z diamentu. Często potem powstawały różne oszustwa, gdzie oferowano przeróżne kamienie, które miały być boskiego pochodzenia i miały chronić, leczyć, czy nawet oferować długowieczność.

W renesansie zaczęto używać coraz to nowszych metod diagnozowania i leczenia ludzi. Wciąż używało się kamieni na przemian z wszelkimi niekonwencjonalnymi metodami i ziołami, jednak ludzie starali się dowieść i znaleźć naukowe wytłumaczenie zjawiska ich „mocy”. Czasem nawet używało się ich w leczeniu, ale z biegiem lat wycofywano się z tych zabobonów.

Znaczenie kryształów podróżowało z ludzkością poprzez kultury i istnieje w niej po dziś dzień. W latach 80-tych i 90-tych książki Katariny Rafaell, Melody i Michaela Giengera rozpowszechniły na nowo znaczenie kryształów. Metody lecznicze nadal czerpane są z tradycji, jednak coś co możemy nazwać „kryształową terapią” przeszło na zupełnie nowy poziom. Powstaje wiele książek, czasopism, nawet wykładów, które mają edukować na temat tych niezwykłych kamieni i już nie jest to postrzegane jako element kultury czy wierzenie. Dzisiaj każdy z kamieni ma przypisane swoje właściwości. Używane są do medytacji oraz manifestacji. Pomagają w oczyszczaniu z negatywnych emocji, złego samopoczucia i przy rytuałach relaksacyjnych i wyciszających.

PRZECHODZISZ GORSZY OKRES? ZRZUĆ WINĘ NA RETROGRADACJĘ

Nawet jeśli nie jesteś ekspertem od astrologii, napewno kiedyś słyszałeś o zjawisku retrogradacji Merkurego. To zjawisko planetarne wywołuje dziś wiele obaw, a wszelkie niepowodzenia – od zapomnianych kluczy do komputera, który się zepsuł – są z nim często związane i często przerzucamy winę właśnie ten pechowy okres retrogradacji Merkurego…

Retrogradacja planety – to jej „ruch wsteczny”, czyli w kierunku przeciwnym do ruchu obrotowego Ziemi. W fazie retrogradacji występują również inne planety. Dlaczego Merkury zwraca na siebie szczególną uwagę? Dlatego że retrogradacja tej planety zdarza się trzy lub cztery razy do roku i trwa trzy tygodnie. Jest to związane z tym ze Merkury jest najbliższą Słońca planetą Układu Słonecznego i dlatego obraca się szybciej od innych planet.

Podczas okresu retrogradacji, w strefie życia, za którą jest odpowiedzialna określona planeta, często zdarzają się sytuacje niepożądane.

Astrologowie nie polecają zaczynać nowych projektów w tym okresie. Proponują przełożyć ważne sprawy na później, zrobić małą przerwę w nauce, w szukaniu nowej pracy, odwlec zawarcie umów związanych z nieruchomością czy spraw sądowych i nie przyspieszać toku wydarzeń. A przy zakupie artykułów technicznych, na wszelki wypadek, zostawić paragon. 

Warto dodać, że okres retrogradacji możemy wykorzystać na swoją korzyść. Należy zastanowić nad sprawami, które wprawiają nas w zakłopotanie. Możemy wyciągnąć wnioski z błędów, które popełniliśmy dotychczas, dokończyć sprawy,  które odkładaliśmy na później, oddać długi, spełnić obietnice. Podczas okresu retrogradacji Merkurego kończymy stare sprawy, aby dać „zielone światło” nowemu etapowi  w naszym życiu.

JAK WYGLĄDA 2021 ROK POD WZGLĘDEM RETROGRADACJI PLANET?

MODA ASTRALNA

Oprócz odważnych kolorów, zwierzęcych wzorów na wybiegach jak i na ulicy pojawiły się gwiazdy i znaki zodiaku. Moda na motyw astralny rozpoczęła się w 2020 roku i jest obecna do dzisiaj. Astrologia pojawia się na różnego rodzaju asortymencie. Od ubrań, przez kosmetyki aż do gadżetów i akcesoriów. W sklepach odzieżowych dużym zainteresowaniem cieszą się kolorowe t-shirty z nadrukami oraz łańcuszki ze znakami zodiaku. Gładkie, świecące, czy matowe? Decyzja należy do nas. Szeroki wybór artykułów z motywem astralnym znajdziemy również, kupując kosmetyki. Marka maccosmetics.pl oferuje swoim klientom nową kolekcję cieni do powiek. Paletki prosto z nieba! Zostajemy przy niebie, ponieważ hitem ostatnich miesięcy stały się projektory gwiazd, które pozwalają nam zasięgnąć gwiazd bez wychodzenia na zewnątrz. Znaki zodiaku, konstelacje i planety stały się inspiracją dla tatuażystów. Coraz więcej osób decyduje się na tatuaże astrologiczne. Oryginalność i osobiste znaczenie w jednym.

MAGICZNE APLIKACJE

Co — Star

Co — Star Astrology Society

Dostępny na: Android/iOs

Wersja: angielska

Co może być lepszego od spersonalizowanej aplikacji? Hiper spersonalizowana aplikacja.

www.costarastrology.com

Co —Star to produkt jedyny w swoim rodzaju, wykorzystujący sztuczną inteligencję do analizy danych zbieranych przez komputery NASA. Dzięki temu apka może nam podać dokładne współrzędne gwiazd i planet dla konkretnego odbiorcy. 

Użytkownicy z kolei muszą najpierw podać swoją datę urodzenia z dokładnym czasem narodzin. A co jeśli ktoś jej nie pamięta lub nie zna? Wtedy mamy dwie opcje: ustawić domyślną godzinę przyjścia na świat, lub… zadzwonić do mamy i o nią zapytać, jak sugeruje to apka.

Następnie weryfikujemy nasze konto kodem wysłanym pod numer telefonu lub logując się przez profil na Facebooku. Druga opcja daje od razu możliwość obserwacji kont znajomych i dzielenie się z nimi własnymi horoskopami. Możemy też jednak nie zgodzić się na udostępnianie informacji i zachować przepowiednie tylko dla siebie.

A jakie przepowiednie serwuje nam Co — Star? To zależy od tego jaki masz znak zodiaku i jak położone są danego dnia ciała niebieskie. Jedno jest jednak stałe — każdego dnia czekają na nas nowe życiowe porady. Całość oprawiona w cudownym, minimalistycznym designie. 

Aplikacja jest darmowa, ale dla pragnących zgłębić się w świat astrologii istnieje opcja kupna odpowiedzi na pytania o to, jakimi ludźmi naprawdę jesteśmy. Co ciekawe, nie ma żadnej odgórnie ustalonej ceny— to użytkownik proponuje kwotę za dostęp do premium. I uzyska ją, gdy deweloper zaakceptuje ofertę.

Up Astrology

Vedic Rishi Astro

Dostępny na: Android/iOs

Wersja: angielska

Numer 2 na rynku aplikacji astrologicznych.

www.upastrology.com

W dużej mierze proces się powtarza: rejestrujemy się, podając datę urodzenia i dokładną godzinę narodzin (jeśli jest nieznana, to ustawiamy domyślną). Nie trzeba jednak potwierdzać konta za pomocą kodu lub zewnętrznego profilu w social mediach. Apka nie ma powiązania z Facebookiem.

Po wszystkim otrzymujemy przygotowane specjalnie dla nas horoskopy i rady co zrobić, aby być bardziej zadowolonym z życia. Podobnie jak siostrzanym w Co — Star. Z tymże, menu główne składa się z 4 tematycznych kafelków, gdzie ukazują się wyczerpujące opisy naszego gwiezdnego życia.

Najciekawsze kafelki to zdecydowanie SYNASTRY, czyli astrologia poświęcona twojemu związkowi. Dzięki niej możemy sprawdzić dlaczego więź między Tobą a twoim partnerem/partnerką jest wyjątkowa, oraz jakie różnice mogą stanąć na drodze Waszemu szczęściu. Wystarczy wybrać jako pierwszy profil swoje konto, a jako drugie swoją drugą połówkę.

Pozostałe kafelki traktują o horoskopach na dziś i na niedaleką przyszłość oraz numerach odpowiadającym osobowości, sposobu wyrażania się oraz wyzwań życiowych. Znaczenie każdej liczby/cyfry jest oczywiście dogłębnie wyjaśnione. 

Dla bardziej wtajemniczonych astro fanów jest także wykres z horoskopami i położeniem planet względem znaków zodiaku. Możemy też za 9$ pobrać dokładny raport o położeniu gwiazd w dniu narodzin i ich wpływie na charakter i przyszłość

Aplikacja pod ikonką “i” tłumaczy też czym tak naprawdę jest astrologia.

My Astrologer

Yodha

Dostępny na: Android/iOs

Wersja: angielska

Najbardziej hipsterka aplikacja astrologiczna jaka może być.

www.freeapps.org

My Astrologer to tradycyjne wróżbiarstwo w nowoczesnej formie. O ile w dwóch pierwszych aplikacjach niemal wszystkie przepowiednie podawane są na tacy, to w tej musimy sami dochodzić informacji o naszym losie.

Sprawa jest prosta, jak piszą w aplikacji twórcy: zamiast menu głównego z różnymi sekcjami jest okienko czatu z wróżbitą. Tam przywita nas astrolog Mayank i podaruje tzw. kredyt, na odpowiedź na jedno dowolne pytanie. Możemy pytać dosłownie o wszystko.

Następnie przychodzi wiadomość, że naszym pytaniem zajmie się jeden z zaprzyjaźnionych astrologów (a jest ich wielu na liście), oczywiście przygotowując spersonalizowaną wróżbę. Jest jednak spory haczyk: każde kolejne pytanie kosztuje 27,99 zł, no chyba że uzbieramy 1000 kredytów, wtedy nie płacimy nic.

SKĄD DOWIEMY SIĘ WIĘCEJ?

Książki

Przewodnik po astrologii dynamicznej. Uczy jak poznać każdy ze swoich znaków i jak czerpać korzyści z uzyskanej wiedzy o samym sobie i innych. Pozycja szczególnie polecana dla początkujących w tematyce astrologii. 

Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie – Carolyne Faulkner | Książka w Lubimyczytac.pl – Opinie, oceny, ceny

Książka opisuje 12 faz Zodiaku. Archetypy wizerunków znaków są zobrazowane przykładami zaczerpniętymi z literatury naszej rodzimej oraz światowej. 

Lektura szczególnie polecana dla osób wiedzących już co nieco o astrologii, ale dla początkujących też może się okazać ciekawą pozycją.

Homo-Zodiacus – Leszek Weres | Książka w Lubimyczytac.pl – Opinie, oceny, ceny

Podcast

instagram.com/karolinasobanskapodcast

Karolina Sobańska prowadzi kanał z podcastami. Podczas jednego z nich przeprowadziła rozmowę z Kasią Bartoszewicz o astrologii. Z podcastu można dowiedzieć się, czym naprawdę jest astrologia, na czym polega i dlaczego ważniejszy dla nas powinien być kosmogram niż magazynowy horoskop. 

PODCAST #96: Kasia Bartoszewicz o podstawach astrologii, zodiaku, horoskopachi kosmogramie 


Wydawca: Wika Tyszko

Wydawca techniczny: Basia Zakrzewska

Redakcja: Dane Chyła, Kateryna Hrynko, Karolina Krawczyńska, Kamil Naszydłowski, Viktoriia Franchuk

Źródła:

http://znaki-zodiaku.com.pl/

https://orgonit-fatimire.com/Krysztaly-wlasciwosci-cinfo

https://akademiaducha.pl

https://planetaswiadomosci.pl/wlasciwosci-kamieni-dla-poczatkujacych

https://www.swiatksiazki.pl/outlet-znaki-spojrz-w-gwiazdy-odkryj-siebie

https://www.crystalage.com/crystal_information/crystal_history/

www.proastro.pl

Utwór Funky (Sting) autorstwa Twin Musicom jest dostępny na licencji Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa 4.0. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/Wykonawca: http://www.twinmusicom.org/

Utwór Puppy Love (Sting) autorstwa Twin Musicom jest dostępny na licencji Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa 4.0. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/Wykonawca: http://www.twinmusicom.org/